Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

O NÁS / ABOUT US

image             image             image

NĚKOLIK SLOV ÚVODEM

 

Chovatelská stanice vznikla v roce 1975. Od roku 2001 se zabývá chovem nejmenšího národního plemene psů - pražského krysaříka, malého psíka s bohatou historií, která je úzce spjata s dějinami státu.

Všichni členové psí smečky jsou pravidelnými návštěvníky naší paní veterinářky, kde se podrobují vesměs pouze pravidelnému očkování. Necháváme naše krysaříky vyšetřovat na luxaci patel . Každá březí fena je pečlivě kontrolována veterinářem a porod je monitorován telefonicky naší paní veterinářkou.

Několikrát ročně nás můžete, vždy v hojném počtu, vidět na výstavách, pravidelně se účastníme klubových akcí.

Při výběru vhodných partnerů je pro nás prioritou zdraví, snažíme se využívat poznatků moderní veterinární medicíny a nebráníme se ani homeopatikům.

Odchováváme štěňátka za běžného provozu domácnosti a zvykáme je i na rušivé vjemy. V žádném případě neodchováváme "skleníkové kytičky", ale maličkého, zdravého psíka s obrovským srdíčkem. V teplém počasí jsou naši psi co nejvíce na prostorné zahradě, kde pod dohledem bernardýnky provádějí své hry a rituály.

Nenarozená štěňátka zásadně nezadáváme, všechny aktuality, které se u nás stanou jsou uváděny na webu CHS v novinkách.

Štěňátka začínáme zadávat cca 21 dnů po narození, nové majitele se snažíme vybírat velmi odpovědně, nebráníme se prodeji i do zahraničí. Po oboustranné domluvě požadujeme zálohu na zamluvené štěňátko! Návštěvy jsou možné nejdříve po 5-6 týdnech věku štěňátek. Prodáváme štěňátka výhradně s průkazem původu a ve věku nejméně 9 týdnů.

Štěňátko je několikrát zbaveno vnitřních cizopasníků, je očkované, označené je čipem a je mu vystaven mezinárodní veterinární pas. Všechna štěňátka jsou zkontrolována poradcem chovu a veterinářem. Na cestu do nové rodiny dostává štěně startovací balíček, kde je miska na jídlo, podložka na spaní, pamlsky, granulky, hračka a návod na použití štěněte.

Prodej s kupní smlouvou je samozřejmostí. Zpětný kontakt s novými majiteli vítáme, zajímá nás, jak náš odchovanec prospívá a roste.

V chovu využíváme hlavně praktických zkušeností nasbíraných za téměř 40 let činnosti.

V roce 2015 byl ukončen chov pod hlavičkou FCI. Od roku 2015 převzala chov v FCI mladší generace.

TOPlist